Arılar İçin Otel

Arılar İçin Otel Dünyada bilim insanları arı popülasyonunun azalmakta olduğu konusunda alarm çanları çalmaktadırlar. Oysa Amsterdam’da yabani ve bal arısı türlerinin çeşitliliği bu şehirde 2000 yılından itibaren %45 artış göstermiştir.

Özellikle “Arı Otelleri” nin yerleştirilmesi ve halka açık alanlarda kimyasal ilaçlamanın yasaklanmasının rolü çok büyük.

Şehir için çalışan 8 çevrebilimciden bir tanesi olan Geert Timmermans : Arılar besin zincirinin tepesinde yer alıyorlar ve çok önemliler. Onlar için işler yolundaysa aynı şey kuşlar ve memeliler için de geçerlidir.”, diyor.

Amsterdam yerel yönetimi çok anlamlı yatırımlar yaparak sadece arılar için değil tüm ekosistemi geliştirmek içi $38.5 milyon değerinde sürdürülebilirlik fonu yarattı.

Aynı zamanda halka açık alanların yarı yarıya yerel ve yabani bitkilerle zenginleştirme kararı aldı. Halk da bunun bilincinde.

“Arı Otelleri” nde diğer haşaratları/polinatörleri de barındıracak türde stratejiler geliştirilmiştir. Bu koloniler genellikle paletlerden ve diğer doğal malzemelerden yapılır.

detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.