Çevre Yönetimi

Kimyasal Yönetimi

Çevre danışmanlık hizmetimiz kapsamında çalıştığımız konuların yanı sıra, işletmeye giren tüm kimyasal maddelerin mevzuata uygunluğu, kimyasal ile birlikte tedarikçiden temin edilen malzeme güvenlik bilgi formlarının, kimyasal madde etiketlerinin uygunluğu, tesis içi kimyasal kullanımların (porsiyonlama) durumlarının incelenmesi ve bu kimyasal maddelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ilgili bildirimlerinin yapılması konusunda hizmet verebiliriz.

Kimyasal Yönetimi
Diğer Bildirim/Beyan Hizmetleri
Diğer Bildirim/Beyan Hizmetleri

Çevre danışmanlık hizmeti kapsamında zaten sunduğumuz Atık Beyanı, Ambalaj Beyanı, Toprak Kirliliği Ön Bilgi Formu Doldurma, Atık Yönetim Planı Hazırlama, Bekra Bildirimi, Kimyasal Kayıt Sistemi Bildirimi gibi bildirimler hizmetlerini de ayrıca sunabilmekteyiz.

Çevre Yönetim Sertifikalarının Alınması

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi’ni işletme için bir doküman arşivi olmaktan çıkarıp, işletmenin kendi çalışma şeklini sürekli kontrol edip, geliştiren, iyileştiren ve tüm çalışanlara, paydaşlara yayan bir sistem haline getirebiliriz.

Yeşil Yıldız, Zero Discharges of Chemicals (ZDHC), SEDEX, BRC denetimlerinin çevre bölümü gibi özellikle sektörlere özel denetim ve sertifikasyonlarda destek verebiliyoruz

Çevre Yönetim Sertifikalarının Alınması
Sera Gazı Emisyonlarının Hesaplanması
Sera Gazı Emisyonlarının Hesaplanması

İşletmenin sera gazı emisyonlarının belirlenmesi, hesaplanması, bu emisyonların kontrol altına alınması, azaltılması konusunda hizmet verebiliriz. Bu çalışma aynı zamanda ISO 14064-1:2007 sürecine adaptasyonu kolaylaştıracaktır.

Çevre Yönetimi İle İlgili Yazılar

detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.